Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Youtube logo Tweet
logo Polski Ładlogo Niepodległa logo Fundusze UE przejdź do strony współfinansowane ze środków UE; od lewej logo funduszy europejskich,dalej mapa polski z napisem Rzeczpospolita Polska, po prawej Mapa Unii Europejskiej z napisem Unia Europejska - Fundusz spójności

Cyfryzacja - nowe rozporządzenia, nowe formularze wniosków

Powrót

W Dzienniku Ustaw zostały opublikowane nowe rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii umożliwiające inwestorom składanie wniosków w procesie inwestycyjno-budowlanym przez Internet. Formularze dostępne są w serwisie e-budownictwo (link). Z dniem wejścia w życie poszczególnych rozporządzeń inwestorzy zobowiązani są do posługiwania się nowym wzorami - także w drodze przesyłania wniosku w formie tradycyjnej za pośrednictwem poczty lub składając dokumenty bezpośrednio w urzędzie. Niżej wymienione formularze są jedynymi obowiązującymi wzorami dla poszczególnych procedur.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju Pracy i Technologii:

Ogłoszenie nowych rozporządzeń uruchamia pierwszy etap systemowej zmiany i cyfryzacji w budownictwie, który przygotowywany jest w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Blog o projekcie cyfryzacji.