Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Youtube logo Tweet

70 projektów domów do 70 m2 dostępnych na własne cele mieszkaniowe

Powrót

We wrześniu minionego roku Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłosił Konkurs, którego celem było wyłonienie projektów architektonicznych o wysokich walorach funkcjonalnych, ekologicznych, oszczędnych i estetycznych.

14 stycznia br. po naradach jury konkursowe wybrało  zwycięskie prace. Ich autorzy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł wraz z zaproszeniem do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie pełnego projektu budowlanego.

W wyniku negocjacji z Laureatami konkursu podpisaliśmy 24 umowy i w ich efekcie powstaje 70 projektów wraz ich wariantami.

„Zgodnie z założeniami Konkursu, projekty te zapewnią uniwersalność rozwiązań dostępnych dla Inwestora. Pierwsze 22 projekty już dziś udostępniamy do pobrania i wykorzystania na własne cele mieszkaniowe bezpłatnie, na naszej stronie internetowej pod adresem:” – mówi Dorota Cabańska p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

„Wszystkie zwycięskie koncepcje miały wysoki poziom, dlatego składamy gratulacje finalistom Konkursu. Z przyjemnością oglądaliśmy ciekawe i kreatywne pomysły autorów. Mamy nadzieję, że dalej będą rozwijać swoją twórczość projektową. Życzymy wszystkim zwycięzcom kolejnych sukcesów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Mamy nadzieję, że wszystkie konkursowe prace i projekty pomogą w ukształtowaniu harmonii przestrzennej w Polsce” – podkreślała Dorota Cabańska po konferencji prasowej poświęconej m.in. otwarciu strony z darmowymi projektami.

Dzięki ubiegłorocznemu konkursowi szansę na  powszechne zaistnienie zyskują najlepsze, dostępne i uniwersalne rozwiązania architektoniczne. W perspektywie wyłonione projekty mają szansę podnieść jakość estetyczną polskiego krajobrazu, zwiększyć harmonię i ład przestrzeni z zabudową indywidualną.

Dla przypomnienia lista wszystkich autorów, wraz z nagrodzonymi pracami, jest dostępna pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/dom-do-70-m2.