Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Niepodległa

Targi BUDMA 2018

Powrót
Targi BUDMA 2018

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA odbywają się  w tym roku po raz 27. Są jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych budownictwa, miejscem spotkań producentów materiałów budowlanych, przedstawicieli administracji, architektów, dystrybutorów, wykonawców i inwestorów.

Targi BUDMA 2018 otworzyli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W ramach inauguracji Targów odbyła się także konferencja prasowa z udziałem obu ministrów. Minister Kwieciński przedstawił zadania, które stoją przed jego resortem w zakresie budownictwa i wskazał na priorytetowe znaczenie tej dziedziny gospodarki. Zapowiedział także kontynuację projektów dotychczas prowadzonych przez ministra Adamczyka, a zwłaszcza programu Mieszkanie Plus i prac nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił dynamizm, który charakteryzuje obecnie budownictwo w Polsce. Zaznaczył również, że przedsiębiorcy branży budowlanej mogą liczyć na wsparcie rządu, zwłaszcza ci, którzy stawiają na jakość, innowacyjność i rzetelność.

Na zaproszenie organizatorów w tegorocznych Targach uczestniczyli p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Anita Oleksiak oraz dyrektor Departamentu Wyrobów Budowlanych Roman Sobczak.

Dodatkowo minister Jerzy Kwieciński otworzył, odbywające się w ramach Targów BUDMA, II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury. W programie forum znalazło się m.in. wystąpienie dyrektora DWB Romana Sobczaka, który przedstawił wyniki kontroli wyrobów budowlanych za 2017 r. oraz plany i zadania na rok 2018 dotyczące nadzoru rynku wyrobów budowlanych.