Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Youtube logo Tweet
logo Polski Ładlogo Niepodległa logo Fundusze UE przejdź do strony współfinansowane ze środków UE; od lewej logo funduszy europejskich,dalej mapa polski z napisem Rzeczpospolita Polska, po prawej Mapa Unii Europejskiej z napisem Unia Europejska - Fundusz spójności

Spotkanie szkoleniowe z Ambasadorami Cyfryzacji

Powrót
biuro praca

3 lutego br. odbyło się spotkanie szkoleniowe dla organów administracji architektoniczno-budowlanej z udziałem przedstawicieli starostw biorących udział w pilotażu serwisu e-budownictwo w 2020 r.

Celem spotkania było przekazanie organom w całej Polsce doświadczeń w odbieraniu i procedowaniu cyfrowych wniosków budowlanych, jakie pojawiły się trakcie pilotażu. W 2020 r. przeprowadziliśmy dwa etapy pilotażu serwisu e-budownictwo w 17 starostwach powiatowych. Pierwszy etap rozpoczął się w dniu 1 sierpnia 2020 r. i trwał miesiąc. Testowane były podstawowe funkcje serwisu e-budownictwo w ramach badania UX. Drugi etap trwał od września do grudnia 2020 r. W tym czasie analizowaliśmy proces przesyłania i odbierania wniosków z projektem budowlanym we współpracy z pracowniami architektonicznymi, które przesyłały urzędom swoje realne wnioski.

Ambasadorowie Cyfryzacji pracują w starostwach powiatowych. W trakcie pilotażu udało się zdobyć umiejętności i wiedzę na temat cyfryzacji procesu budowlano-inwestycyjnego. Dzisiaj uczestniczą w procesie upowszechnienia idei cyfryzacji w budownictwie.

W spotkaniu w dniu 3.02 wzięli udział następujący Ambasadorowie Cyfryzacji:

  • Magdalena Nowakowska, Urząd Miasta Kielce
  • Anna Głodkiewicz, Starostwo Powiatowe w Pruszkowie
  • Jan Kędziora, Starostwo powiatowe w Poznaniu

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Na naszym kanale You Tube dostępny jest film z tego spotkania.