Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Youtube logo Tweet
logo Polski Ładlogo Niepodległa logo Fundusze UE przejdź do strony współfinansowane ze środków UE; od lewej logo funduszy europejskich,dalej mapa polski z napisem Rzeczpospolita Polska, po prawej Mapa Unii Europejskiej z napisem Unia Europejska - Fundusz spójności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Powrót
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i potrwa do 30 września tego roku. Główny Urząd Statystyczny raz na 10 lat pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest", „kim jesteśmy", „jak żyjemy" oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą. W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie spis.gov.pl. Jest to szybka i prosta metoda udziału w NSP 2021. Dla osób, które nie mogą tego zrobić w sposób elektroniczny istnieje możliwość takiej rejestracji w urzędach gminy lub kontakt za pośrednictwem infolinii pod numerem 22 279 99 99.
Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. udział w spisie jest obowiązkowy. Jak zapewnia GUS zbierane dane są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Informacje jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie.