Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

logo Youtube logo Tweet
logo Polski Ładlogo Niepodległa logo Fundusze UE przejdź do strony współfinansowane ze środków UE; od lewej logo funduszy europejskich,dalej mapa polski z napisem Rzeczpospolita Polska, po prawej Mapa Unii Europejskiej z napisem Unia Europejska - Fundusz spójności

Konkurs „Modernizacja Roku 2018”

Powrót
w stylowej sali stoją mężczyźni, którzy trzymają w rękach dyplomy. Obok na stole ustawione są złote statuetki. Wokół siedzą goście gali w oczekiwaniu na wręczenie nagród

Zakończyła się XXIII edycja ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.  Komisarzem konkursu jest Prezes Stowarzyszenia Roman Pikuła.
Od tego roku konkurs działa w poszerzonej formule, dlatego jego nazwę wzbogacono o drugi człon i obecnie brzmi ona „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Oprócz obiektów rewitalizowanych, remontowanych i modernizowanych będą w nim nagradzane nowe obiekty, wznoszone wśród starej zabudowy, które zachowują dawny charakter miejsca i stylu otoczenia.

Do wieloletnich patronów konkursu należą m.in. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

5 września 2019 r. w Warszawie na Zamku Królewskim odbyła się gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w tegorocznej edycji „Modernizacji Roku”. W uroczystym spotkaniu finalistów uczestniczył Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Norbert Książek.

Do finału dotarło 85 inwestycji z całego kraju. Jury konkursu przyznało tytuł „Modernizacji Roku 2018” w 13 kategoriach: drogi i obiekty mostowe, obiekty edukacyjne, obiekty mieszkalne, zdrowie i opieka społeczna, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych, tereny zielone, a także sport i rekreacja, obiekty użyteczności publicznej, obiekty zabytkowe, ochrona środowiska, obiekty kultury, biurowe, biblioteki i mediateki, oraz w kategorii „małe jest piękne”. W każdej kategorii wręczono również wyróżnienia i nagrody specjalne, a także dyplomy przyznane obiektom w internetowym głosowaniu internautów na najbardziej popularne modernizacje w Polsce.

Po raz pierwszy uhonorowano również pierwszych nagrodzonych w nowej kategorii „Budowa XXI w.”